Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławUsługiSprzątanie terenów zewnętrznych oraz sprzątnie parkingów

Co sprzątamy

Sprzątanie terenów zewnętrznych oraz sprzątnie parkingów

W swojej działalności firma Czystal Wrocław oferuje sprzątanie terenów zewnętrznych: parkingów, terenów zielonych, ciągów komunikacyjnych. Firma ma doświadczenie w obsłudze parkingów kilkuset stanowiskowych w otwartej przestrzeni jak również sprzątanie parkingów kilkupoziomowych. W okresie wiosenno-letnim zajmujemy się pielęgnacją zieleni: przycinanie krzewów, nasadzanie roślin, koszenie, nawożenie itp. W sezonie zimowym odśnieżamy oraz zabezpieczamy piachem i solą parkingi oraz ciągi komunikacyjne.

odkurzacz

Spis treści:

Pielęgnacja zieleni
Koszenie traw - usługi koszenia trawy
Przycinanie krzewów
Sprzątanie terenów zewnętrznych
Odśnieżanie chodników

Pielęgnacja zieleni

W firmie Czystal Wrocław specjalizujemy się w kompleksowych usługach pielęgnacyjnych na terenach zielonych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, potrzebujących pełnozakresowej opieki nad przydomowym ogrodem, jak i do instytucji publicznych, administrujących terenami zielonymi na terenie miasta lub gminy. Zajmujemy się wieloletnimi cyklami utrzymania terenów zielonych, przejmując na siebie wszelkie obowiązki związane z koszeniem, czyszczeniem, nawożeniem czy przycinaniem krzewów. Duża część naszych realizacji dotyczy także pojedynczych zleceń, reagujących na konkretne problemy. Mamy wiedzę i technologię, która pozwala nam podejmować dowolne wyzwania. Niezależnie od rozległości powierzchni terenu zielonego, na ekspertów z Czystal Wrocław zawsze można liczyć. Wyróżniamy się indywidualnym podejściem do każdego zadania, uwzględniając specyfikę konkretnej lokalizacji. Już na początku współpracy z nowym klientem opracowujemy plan działania i przedstawiamy kosztorys, dzięki czemu odbiorcy naszych usług mogą z góry zaplanować kwestie budżetowe.

Dobór narzędzi i środków ochrony roślin uzależniamy od pory roku, w której przyjdzie nam działać. Jesteśmy w stanie przygotować ogród lub trawnik do nadchodzącego sezonu zimowego, a następnie zapewnić jego pełny rozkwit wraz z nadejściem pierwszych promieni wiosennych. Doskonale znamy specyfikę każdego gatunku roślin i potrafimy stworzyć optymalne warunki do ich rozwoju.

Nie da się ukryć, że właściwa pielęgnacja zieleni wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i przemyślanego działania. Rozległa wiedza o kwestiach wegetacyjnych umyka właścicielom lub administratorom ogrodów, którzy po prostu chcą utrzymać swoje tereny zielone w nienagannym stanie. Dlatego usługi firmy zewnętrznej stanowią tak ważne ogniwo w procesie pielęgnacyjnym. Outsourcing zadań pielęgnacji zieleni do firmy Czystal Wrocław daje gwarancję spektakularnych efektów, czego dowodzi nasze portfolio zrealizowanych prac.

Chociaż pielęgnacja zieleni stanowi fundament naszej oferty, chętnie rozszerzamy świadczone usługi o czynności sprzątające. W ramach dodatkowego pakietu znajdziesz m.in. sprzątanie terenu zewnętrznego, mycie bram wjazdowych, czyszczenie ciągów komunikacyjnych, mycie elewacji, a nawet zimowe odśnieżanie obszernych terenów miejskich. Nawiązując z nami współpracę, nie musisz szukać nigdzie dalej. Specjaliści firmy Czystal Wrocław zrealizują dla Ciebie wszelkie usługi dotyczące utrzymania terenów zielonych w idealnym stanie wizualnym i technicznym. Co więcej, nasi klienci zyskują wsparcie doradcze na każdym etapie realizacji inwestycji. Jeśli zastanawiasz, jak przeprowadzić pielęgnację zieleni, aby uzyskać najlepsze efekty, pomożemy w określeniu niezbędnych czynności i przygotujemy kompletny projekt usługi.

Koszenie traw - usługi koszenia trawy

Koszenie trawnika wchodzi w zakres podstawowych czynności, jakie trzeba wykonywać na dowolnych terenach zielonych. Trudno sobie wyobrazić estetyczny wygląd przestrzeni ogrodowej bez zadbanego trawnika. Chociaż proces koszenia wiele osób uznaje za czynność odprężającą, sytuacja całkowicie zmienia się przy dużej powierzchni ogrodu lub miejskiej strefy zielonej. Wówczas usługi koszenia trawy oferowane przez firmę Czystal Wrocław stają się jedyną sensowną opcją. Przeprowadzenie koszenia na dużej przestrzeni pociąga za sobą wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu, który poradzi sobie z zadaniem w krótkich ramach czasowych. Oprócz aspektu czysto wizualnego, koszenie traw ma także ogromne znaczenie dla poprawy wytrzymałości każdego źdźbła i jego mniejszej podatności na zniszczenie. Zgodnie z powszechnie dostępną wiedzą w zakresie pielęgnacji ogrodu, maksymalna długość trawy nie powinna przekraczać 5 cm. Dlatego koszenie trawników ma charakter cykliczny i wymaga nieustannego monitorowania wzrostu roślin. Eksperci Czystal Wrocław na bieżąco monitorują stan trawników u swoich klientów i rozpoczynają koszenie w najlepszym możliwym momencie. Wrocław jest miastem, gdzie rozmaite koncepcje aranżacji ogrodów zyskują pełną swobodę wdrożeniową. Ogromnie cieszy nas rosnące zainteresowanie właścicieli domów piękną i zadbaną przestrzenią ogrodową, która ma udowodniony wpływ na zadowolenie z życia i efektywny wypoczynek. Wykaszanie traw na prywatnych posesjach i terenach miejskich generuje oszczędności czasu i kosztów. Wynajęcie profesjonalnej firmy pozwala obniżyć jednostkowy koszt koszenia trawy. Ma to swoją przyczynę w dostępie do zaawansowanego sprzętu, który pozwala przeprowadzić koszenie znacznie dokładniej i szybciej.

Cena koszenia trawnika zależy od kilku kryteriów i podlega indywidualnemu ustaleniu z zamawiającym usługę. Podamy jednak ogólne prawidłowości, aby każdy mógł się przekonać, że outsourcing koszenia to zdecydowanie dobry pomysł. Koszt wykaszania trawy wynika przede wszystkim z całkowitej powierzchni terenu zielonego, jego kształtu i stopnia pofałdowania terenu. W ramach wyceny opracowanej przez specjalistów Czystal Wrocław podajemy koszt za metr kwadratowy, ustalony na podstawie wizji lokalnej i rozmów z klientem. Na cenę usługi koszenia trawy wpływa również obecność wszelkich nieregularności w postaci krzewów lub elementów ozdobnych. Koszenie wysokiej trawy wymaga zastosowania mocniejszego sprzętu i opracowania wydajnej metody składowania odpadów. Na podstawie danych statystycznych z poprzednich zleceń, możemy podać ogólne widełki cenowe dla usługi koszenia. Koszt koszenia trawy w przypadku większości zleceń powinien zmieścić się w przedziale od 60 groszy do 1 złotego w przeliczeniu na metr kwadratowy. Są to jednak dane orientacyjne, a szczegółowa wycena będzie możliwa dopiero po dostarczeniu nam szczegółowych danych o zleceniu. Istnieje jeszcze jedna metoda wyceny usługi koszenia trawy, w której klientowi podawana jest cena za godzinę. Również w tym przypadku kwota ostateczna zostanie określona po weryfikacji parametrów lokalizacji.

Rozwinięciem usługi wiosennego i letniego koszenia traw pozostaje kompleksowe koszenie trawnika przed zimą, przygotowujące ogród do nadchodzących mrozów. W tym przypadku kluczowe staje się utrzymanie właściwej wysokości trawy - zbyt wysokie źdźbła rodzą ryzyko intensywnego gnicia pod pokrywą śnieżną; zbyt niskie - zagrażają przemarznięciem korzeni. Czynności koszenia trawy przed zimą warto zaplanować jeszcze jesienią - optymalnym terminem jest końcówka października.

Opisując nasze usługi pielęgnacji trawników, musimy wspomnieć o jeszcze jednym istotnym procesie, jakim jest nawożenie trawy. Płytkie ukorzenienie się tej rośliny sprawia, że trawa bardzo szybko wyczerpuje składniki odżywcze zawarte w górnej partii gleby. Konsekwencje tego negatywnego procesu widać w jej wyglądzie - trawnik bez nawozu szybko traci swoją intensywną barwę, a źdźbła trawy stają się wyraźnie słabsze i podatne na zgniecenie. Dlatego dobrze dobrany nawóz na trawnik pozostaje kluczem do utrzymania naturalnego piękna zielonego dywanu w ogrodzie. Aplikując nawozy trawnikowe, dobieramy skład mieszanki w sposób zapewniający kompletny pakiet mikroelementów. W Czystal Wrocław dajemy gwarancję, że Twoje tereny zielone na zawsze utrzymają swój blask, a ogród stanie się wymarzonym miejscem do odpoczynku.

Przycinanie krzewów

Usługi pielęgnacji zieleni obejmują również nasadzanie roślin i podcinanie krzewów, będące ważnymi elementami utrzymania estetyki wizualnej w ogrodzie lub przestrzeni miejskiej. Proponowane przez nas przycinanie krzewów nigdy nie jest odizolowane od analizy stanu wegetacji i potrzeb danej rośliny. Działamy zgodnie z naszą fachową wiedzą i doświadczeniem w zakresie pielęgnacji terenów zielonych. Doskonale zdajemy sobie sprawę z wymagań pielęgnacyjnych w odniesieniu do konkretnego gatunku drzewa lub krzewu, a czynności przycinania realizujemy w sposób, który zapewni prawidłowy rozwój rośliny. Staramy się uświadamiać jak największą grupę klientów z Wrocławia i okolic, kiedy przycinać krzewy i jak robić to poprawnie. Dysponujemy profesjonalnymi narzędziami do cięcia roślin, dzięki którym zrealizujemy zadania docinki krzewów i drzew o dużej wysokości. Przycinanie krzewów ozdobnych należy prowadzić z uwzględnieniem pory kwitnięcia. Realizując przycinanie krzewów wiosną, skupiamy się na tych roślinach, u których okres rozkwitu będzie już w pełni zakończony. Cięcie krzewów po zakwitnięciu wiosennym przygotowuje roślinę do nowego sezonu, a dalsze czynności pielęgnacyjne będą się ograniczać do nawadniania i nawożenia. Nieco inna sytuacja ma miejsce u drzew i krzewów, które osiągają swój rozkwit w miesiącach letnich. Wówczas jedyną odpowiednią porą na przycinkę pozostają wczesne miesiące wiosny. Cięcie krzewów należy prowadzić z wysoką precyzją i uważać na nowe pędy.

Czynności przycinania drzew i krzewów warto ograniczyć do bezdeszczowych i słonecznych dni, kiedy to roślina będzie miała optymalne warunki do zabliźnienia strefy ciętej. Rozwinięciem usługi na wiosenne i letnie cięcie krzewów pozostaje także przycinanie wczesną jesienią. Jesienne cięcie krzewów sprawdza się w przypadku roślin wieloletnich, tzw. bylin.

Nawiązując z nami współpracę, masz całkowitą gwarancję, że przycinanie drzew będzie przeprowadzone zgodnie z aktualną wiedzą o wegetacji roślin. Dzięki naszej usłudze drzewostan w Twoim ogrodzie zyskuje optymalne środowisko do rozwoju i pięknie prezentuje się z zewnątrz. Cena przycinania pozostaje kwestią bardzo indywidualną, determinowaną parametrami konkretnego zlecenia. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że osoby zamawiające usługę przycinania drzew i krzewów pragną poznać kosztorys już na etapie początkowych rozmów. Dlatego w firmie Czystal Wrocław wprowadziliśmy transparentną politykę cenową; cenę ostateczną ustalamy po zebraniu informacji o zakresie zlecenia, a podanie przez nas kosztorysu nie zobowiązuje do współpracy. Wyróżniamy się elastycznym podejściem do kwestii finansowych - nasi klienci mogą liczyć na wsparcie i dostosowanie usługi do własnych ram budżetowych.

Sprzątanie terenów zewnętrznych

Rozwinięciem dla naszej oferty pielęgnacji terenów zielonych pozostają kompleksowe usługi sprzątania powierzchni zewnętrznej, w których mieści się m.in. profesjonalne czyszczenie kostki brukowej, znanej z obecności trudnych do usunięcia zabrudzeń. Korzystny cennik oferty Czystal Wrocław na sprzątanie terenu zewnętrznego przyciąga do nas klientów indywidualnych i firmowych, poszukujących kompleksowych pakietów połączonych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Nasza ekipa sprzątająca przeprowadzi czyszczenie wszelkich powierzchni zewnętrznych, usuwając nawet najcięższe zabrudzenia. Sprzątanie terenów zewnętrznych nie należy do łatwych czynności. Specyfika rozmaitych materiałów budowlanych, z których wykonuje się garaże, drogi dojazdowe, parkingi lub chodniki, wymaga od nas zastosowania detergentów i metod dedykowanych do konkretnej powierzchni. Dzięki wiedzy i doświadczeniu możemy zaoferować skuteczne sprzątanie parkingów miejskich, poddawanych ogromnemu natężeniu ruchu. Szczególnie przydatną usługą w tej kategorii pozostaje usuwanie śladów po oponach samochodowych i plam po olejach. Koszt sprzątania parkingu ustalimy wspólnie z klientem już na początku nawiązania współpracy. Czyszczenie kostki brukowej na parkingu z plamy oleju kapiącego z silników pojazdów warto powierzyć specjalistom. Usługi Czystal Wrocław obejmują również mycie posadzek parkingów i garaży prywatnych, gdzie tradycyjna kostka brukowa została zastąpiona oryginalną płytą z gresu lub kamienia. Przywrócenie dawnego blasku tym materiałom jest jak najbardziej możliwe, a eksperci z Czystal Wrocław dostosują technologię czyszczenia do specyfiki zabrudzenia i rodzaju powierzchni. Dla osiedli mieszkaniowych, instytucji publicznych i siedzib przedsiębiorstw proponujemy sprzątanie garaży i sprzątanie ciągów komunikacyjnych. Przejmiemy na siebie również zamiatanie posadzek i zbieranie śmieci, pomagając w utrzymaniu nienagannej estetyki posesji.

Specyficznym rodzajem usługi, którą wprowadziliśmy w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów, pozostaje mycie bram wjazdowych. Utrzymanie bramy w czystości nie tylko gwarantuje piękną prezentację dla oczu przechodniów, lecz także pomaga w zachowaniu fabrycznej kolorystyki. Regularne czyszczenie bram wjazdowych staje się szczególnie ważne w przypadku napędzanych silnikiem elektrycznym systemów automatycznego otwierania. Gromadzenie się zabrudzeń na elementach ruchomych może bowiem szybko doprowadzić do zniszczenia mechanizmu i konieczności przeprowadzenia kosztownej naprawy.

Dla firm i właścicieli domów jednorodzinnych świadczymy również usługi obejmujące mycie elewacji. Dokładne i cykliczne czyszczenie elewacji prowadzimy najczęściej równolegle z usługą na czyszczenie bruku lub płytek na podjeździe. Niski koszt mycia elewacji wynika z dostępu do wydajnej technologii. Eksperci firmy Czystal Wrocław mają niezbędne uprawnienia do pracy na wysokościach i przekrojowe doświadczenie w czyszczeniu elewacji budynków prywatnych i firmowych.

Odśnieżanie chodników

Nadejście sezonu zimowego obfituje w trudności dla zarządzających przestrzenią publiczną lub właścicieli prywatnych posesji. Wprawdzie intensywność opadów śniegu ulega systematycznemu zmniejszeniu, jednak wciąż najsilniejsze opady stanowią niemałe zaskoczenie i wprowadzają istny paraliż na wielu drogach. Powszechnym zjawiskiem są również przejścia przez próg ujemnych temperatur, czego skutki widać w zamarzaniu nawierzchni i stwarzaniu zagrożenia dla pojazdów i przechodniów. W firmie Czystal Wrocław stajemy na wysokości zadania i pomagamy naszym klientom bezpiecznie przejść przez okres zimowych miesięcy. Posiadamy zaplecze technologiczne, dzięki któremu zimowe odśnieżanie może być prowadzone z najwyższą wydajnością. Oferujemy m.in. odśnieżanie chodników i odśnieżanie parkingów, czyli miejsc, gdzie zdecydowanie najłatwiej o kontuzję. Ochrona przed oblodzeniem powinna mieć charakter proaktywny. Przewidzenie niekorzystnych zjawisk atmosferycznych pozwala na dopasowanie technologii do oczekiwanych warunków. Czystal Wrocław świadczy usługi posypywania chodników solą, zabezpieczając je przed zdradliwą warstwą zalegającego pod śniegiem lodu. Dla klientów, którzy nie zdążyli, oferujemy usunięcie pokrywy lodowej z chodnika lub parkingu, przywracając ich pełną funkcjonalność. Zdajemy sobie sprawę, że usługi zimowego odśnieżania nie tolerują zwłoki. W sezonie zimowym przestawiamy naszą działalność i przystosowujemy ją do nowych warunków. Dzięki temu możemy błyskawicznie zareagować na zmieniające się okoliczności. Z pewnością interesuje Cię również koszt odśnieżania. Zapewniamy, że całkowita cena odśnieżania nie okaże się dla Ciebie niemiłym zaskoczeniem. Jednak będziemy mogli ją podać dopiero do dostarczeniu nam danych o wielkości zamówienia. Ceny odśnieżania podajemy w ujęciu za każdy metr kwadratowy terenu. Im większa powierzchnia całkowita, tym atrakcyjniejsze rabaty czekają na każdego klienta. Firma Czystal Wrocław zbudowała sobie solidną renomę na terenie miasta; nasi klienci doceniają konkurencyjne ceny, kompleksową ofertę, krótkie terminy realizacji i indywidualizm w podejściu do każdego zlecenia. Zachęcamy do kontaktu i przedstawienia nam swoich potrzeb, a my dopasujemy do nich najlepsze rozwiązanie.

Sprawdź pozostałe usługi:
>> Sprzątanie biur
>> Sprzątanie marketów, obiektów handlowych
>> Sprzątanie hal i magazynów
>> Mycie okien, mycie okien na wysokości, witryn, elewacji
>> Sprzątanie wspólnot mieszkaniowych
>> Sprzątanie w trakcie budowy oraz po budowie
>> Czyszczenie wykładzin i konserwacja posadzki