Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikSprzątanie pomieszczeń biurowych w dobie koronawirusa

Poradnik

Sprzątanie pomieszczeń biurowych w dobie koronawirusa

Spis treści:

Covid-19 - zalecenia naukowców
Sprzątanie biura - jakie są podstawowe zasady?
Usługi sprzątania we Wrocławiu - na co powinni zwrócić uwagę pracownicy?

W dobie pandemii utrzymanie czystości i higieny nie tylko w domu, ale także w pracy stało się wyjątkowo ważne. Przed pracodawcą stoi duże wyzwanie: jak przeorganizować funkcjonowanie swojej firmy, aby skutecznie przestrzegać zaleceń sanitarnych. Naprzeciw temu problemowi wychodzą firmy oferujące usługi kompleksowego sprzątania biur. Każdy, kto podpisał umowę z renomowanym i skutecznym dostawcą usług sprzątających, może liczyć nie tylko na kompetentne doradztwo w trudnej sytuacji, ale także na szybką gotowość partnera do działania. Jak sprząta się biura w dobie koronawirusa?

Covid-19 - zalecenia naukowców

Sprzątanie miejsc, w których przebywa w ciągu dnia wiele osób, jest priorytetem. Nie chodzi tylko o bezpośrednią bliskość pracowników, ale również o współdzielone biurka, stoły i inne powierzchnie. Utrzymywanie się wirusów i bakterii na różnych materiałach zmienia się w zależności od rodzaju i warunków środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. Wirus pozostaje zakaŸny przez dłuższy czas w niskich temperaturach. Nie można wykluczyć zanieczyszczenia powierzchni w bezpośrednim sąsiedztwie osób zakażonych. To dlatego konsekwentne wdrażanie higieny rąk jest najskuteczniejszym środkiem zapobiegającym przenoszeniu patogenów. Instytut Kocha nie zaleca rutynowej dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach publicznych, ale dokładne i właściwe sprzątanie firm, przypominające sprzątanie po remoncie.

Sprzątanie biura - jakie są podstawowe zasady?

Nie w każdym pomieszczeniu firmy niezbędna jest dezynfekcja. Do usunięcia wirusów, które mogą przywierać do powierzchni biurek lub sprzętów biurowych wystarczy użycie odpowiednich środków czyszczących. Kluczowa jest regularność. Wiodąca firma sprzątająca we Wrocławiu dba o obszary, w których znajdują się użytkownicy, pracownicy i klienci -przynajmniej raz dziennie. Ponadto specjalne zasady dotyczą pomieszczeń ogólnodostępnych takich jak szatnie, sanitariaty, windy, stołówki i strefy wejściowe. Takie miejsca sprząta się nawet kilka razy dziennie, a absolutnym minimum jest raz na dzień. W przypadku wyjątkowo intensywnego użytkowania należy to uzupełnić regularnym, dodatkowym czyszczeniem powierzchni stykowych takich jak klamki, poręcze, włączniki światła, powierzchnie stołu oraz powierzchnie urządzeń sanitarnych.

Usługi sprzątania we Wrocławiu - na co powinni zwrócić uwagę pracownicy?

Sprzątanie pomieszczeń biurowych w dobie koronawirusa najlepiej przeprowadzać wtedy, gdy w lokalu nie znajdują się już pracownicy. Wycieranie powierzchni jest lepsze niż spryskiwanie, ponieważ podczas natryskiwania środek czyszczący lub dezynfekujący nie dociera do wszystkich miejsc. Ponadto cząsteczki środka czyszczącego mogą być wdychane przez osoby pracujące, uszkadzając błony śluzowe i zmniejszając ich odporność. Personel sprzątający, mając stały kontakt ze środkami chemicznymi, używa dwóch par rękawiczek: bawełnianych (przeciw poceniu się) i gumowych (ochronnych) oraz masek higienicznych, które zabezpieczają przed szkodliwym działaniem środków czyszczących.