Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikJak wybrać firmę sprzątającą?

Poradnik

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Spis treści:

Firma sprzątająca - jak dobrze wybrać?
Sprawne i rzetelne sprzątanie biura
Profesjonalne usługi sprzątania we Wrocławiu

Współcześnie przybywa przedsiębiorstw, które stawiają na outsourcing usług porządkowych. Firma zewnętrzna, która regularnie realizuje zlecenia, może być świetnym rozwiązaniem, a z pewnością ma zalety dające jej przewagę nad etatowym zespołem sprzątającym. Przede wszystkim podpisanie umowy z taką firmą daje pewność płynności działania, podczas gdy pracownicy etatowi mogą np. udać się na urlop bądź zachorować. Kiedy podjęliśmy już decyzję o współpracy z firmą sprzątającą, pozostaje część najtrudniejsza - wytypowanie usługobiorcy.

Firma sprzątająca - jak dobrze wybrać?

Wybór ekipy sprzątającej nie należy do łatwych. Najlepiej kierować się przy tym kilkoma czynnikami, nie opierać się np. jedynie na atrakcyjnej cenie usług czy szybkim terminie, w którym firma może zjawić się na miejscu. Co należy wziąć pod uwagę, aby być zadowolonym z wykonawcy? Między innymi, liczą się kwalifikacje oraz doświadczenie personelu. Bez względu na to, czy chodzi o sprzątanie firm, obiektów handlowych, czy wspólnot mieszkaniowych, profesjonalny zespół ma za sobą cykl szkoleń popartych certyfikatami branżowymi. W pracy posługuje się odpowiednimi środkami czyszczącymi oraz stosownym sprzętem. Dzięki temu usługodawca może być spokojny o stan powierzchni oraz urządzeń (np. biurowych).

Jeśli planujemy nawiązać współpracę z firmą sprzątającą, warto wybrać taką, która posiada ubezpieczenie OC, bardzo przydatne w razie przypadkowych szkód. Szczególnie istotne będzie to w sytuacji, gdy pracodawca dysponuje drogim sprzętem, meblami albo urządzeniami, które wymagają nietypowych metod czyszczenia.

Sprawne i rzetelne sprzątanie biura

Czynnikiem o niebagatelnym znaczeniu są opinie klientów, a także ich referencje. Warto prześledzić komentarze w sieci, aby sprawdzić, w jaki sposób firma zajmująca się sprzątaniem biura podchodzi do kwestii organizacyjnych czy finansowych. Wypowiedzi klientów mogą być również pomocne, jeśli chcemy ocenić wyjaśnianie przez nią ewentualnych zastrzeżeń. Nawet najlepiej wyposażony, najsprawniej działający zespół sprzątający nie spełni oczekiwań zleceniodawcy, jeśli nie będzie umiał przyjąć uwag, wyciągać wniosków czy szybko korygować nieprawidłowości.

Poza kompetencjami firmy sprzątającej ważne jest również jej podejście do zleceniodawcy. Przy pierwszym kontakcie dobrze będzie sprawdzić, czy dana firma pozostaje elastyczna, otwarta na potrzeby pracodawcy. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopytać, czy bierze pod uwagę pracę poza standardowymi godzinami - w weekendy albo wieczorami. Oprócz tego można zapytać o usługi dodatkowe, np. grabienie liści czy odśnieżanie przed budynkiem firmy lub bloku mieszkalnego.

Profesjonalne usługi sprzątania we Wrocławiu

Jak widać, istnieje szereg istotnych czynników, o których warto pamiętać, podejmując decyzję o wyborze ekipy takiej jak firma sprzątająca we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz innych miastach Polski można znaleźć wiele podmiotów świadczących usługi sprzątania. Jednak zanim podpiszemy umowę o współpracy, lepiej poświęcić optymalną ilość czasu na poszukiwania właściwego zespołu.