Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikIle powinno kosztować sprzątanie biura? 

Poradnik

Ile powinno kosztować sprzątanie biura? 

Warunki panujące w biurze znacząco wpływają na jakość pracy, dlatego warto zadbać o czystość powierzchni biurowej. Wiele osób decyduje się w tym celu na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, której zadaniem jest zapewnienie porządku na terenie budynku. Koszty takich usług są zróżnicowane i zależą od bardzo wielu czynników, między innymi od: rodzaju (jednorazowa bądź cykliczna usługa), częstotliwości sprzątania, powierzchni biura, konkretnej lokalizacji, w której znajduje się dana placówka, zakresu sprzątania czy charakteru działalności. Przed podjęciem decyzji należy zapoznać się z ofertami poszczególnych firm sprzątających w mieście, porównać ceny, a także wziąć pod lupę opinię zakładów korzystających z ich usług.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając firmę sprzątającą?

Wartość usług świadczonych przez dany zakład zależna jest od kilku kwestii. Pierwszą z nich jest jakość środków czystości używanych przez zakład oferujący sprzątanie biura - zastosowanie profesjonalnych detergentów ma kluczowy wpływ na efekty pracy. Równie istotny jest oferowany zakres usług, dlatego warto dowiedzieć się, czy zawiera on czyszczenie wykładzin i tapicerek, mycie witryn, zaopatrywanie w środki higieniczne, nadzór nad jakością prac czy pielęgnacja i zabezpieczenie podłóg warstwami akrylowo-polimerowymi. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić szczególną uwagę są kwalifikacje osób sprzątających, a także dostępne referencje i opinie klientów.

Cena sprzątania a powierzchnia biura

Decydując się na wykwalifikowany serwis sprzątający, wykonujący swoją pracę w ustalonym czasie i posiadający własne zaplecze, o które nie musi się martwić zleceniodawca, należy liczyć się z dosyć wysokimi kosztami usługi. Cena sprzątania zależy przede wszystkim od powierzchni danego biura i najczęściej podawana jest za metr kwadratowy. W przypadku mycia okien sytuacja wygląda podobnie, ponieważ w cenniku również pojawiają się kwoty adekwatne do powierzchni konkretnego okna.