Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikSprzątanie biura - praktyczne porady dla przedsiębiorcy

Poradnik

Sprzątanie biura - praktyczne porady dla przedsiębiorcy

Spis treści:

Usługi sprzątania we Wrocławiu - jak wybrać firmę?
Zakres usług firmy sprzątającej

Utrzymanie czystości w firmie jest kluczowe dla sukcesu wizerunkowego przedsiębiorstwa oraz dobrego samopoczucia zarówno jego pracowników, jak i gości – klientów i kontrahentów. Dobry wizerunek firmy przekłada się na większe poczucie zaufania do przedsiębiorstwa. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących specjalistyczne usługi sprzątania. Poszukując ekipy, która oferuje usługi kompleksowo, obejmujące przykładowo sprzątanie łazienki w firmie, mycie naczyń i sprzątanie kuchni, bieżące odkurzanie wszelkich powierzchni oraz dbanie o estetyczny wygląd pomieszczeń w biurze, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jak wybrać najbardziej odpowiednią firmę i czym się kierować podczas wyboru?

Usługi sprzątania we Wrocławiu - jak wybrać firmę?

Poszukując firmy sprzątającej, warto na początku zwrócić uwagę na godziny wykonywania pracy sprzątaczek – powinny być ustalane indywidualnie z właścicielem przedsiębiorstwa. Zwykle ekipy sprzątające świadczą usługi „po godzinach”, czyli w czasie, gdy pracownicy biurowi udają się do domu. Wówczas strony nie wchodzą sobie w drogę i nie przeszkadzają nawzajem w pracy. Niektóre firmy pracują bezustannie, również w weekendy i święta, funkcjonując w trybie zmianowym. Wówczas należy przemyśleć, o jakiej porze najlepiej będzie umówić ekipę sprzątającą.

Dokonując wyboru firmy, należy przede wszystkim sprawdzić rekomendacje innych klientów – to jedna z najważniejszych przesłanek ku temu, aby zatrudnić daną ekipę. Każda firma sprzątająca we Wrocławiu jest inna, warto wybrać więc taką, która zapewni najlepsze usługi w okazyjnej cenie. Kolejnym kryterium powinno być doświadczenie pracowników firmy. Niektórym osobom wydaje się, że każdy potrafi sprzątać tak samo i jest to zadanie banalne. Trzeba jednak pamiętać, że jedni wykonują sprzątanie starannie, a inni pracownicy są niedokładni i leniwi. Istotne również jest doświadczenie pracowników w obchodzeniu się z delikatnym sprzętem komputerowym, płaskimi telewizorami i klawiaturami, które należy myć tylko specjalnie przeznaczonymi środkami. Równie ważna jest umiejętność odpowiedniej pielęgnacji drewnianych podłóg i blatów, skórzanych kanap lub dywanów. Fachowcy z dużym doświadczeniem będą doskonale wiedzieć, jakie środki do jakiego typu sprzętu i powierzchni należy zastosować, aby nie zniszczyć wyposażenia biura. Zainwestowanie w dobrą firmę sprzątającą opłaca się bardziej niż oszczędzanie.

Zakres usług firmy sprzątającej

Zanim dojdzie do podpisania umowy z konkretnym wykonawcą, warto sprawdzić, co wchodzi w cenę usługi i na jaką ofertę można liczyć. Należy wiedzieć, jakimi urządzeniami oraz środkami czystości dysponują pracownicy firmy i jaki mają tryb pracy. Niektóre firmy specjalizują się w różnych usługach, oferują przykładowo sprzątanie po remoncie, bieżące sprzątanie mieszkań, sprzątanie obiektów użyteczności publicznej czy supermarketów. Aby mieć całkowitą pewność, że dana firma jest kompetentna do wyznaczonych jej zadań, najlepiej wybrać firmę, której specjalizacją jest sprzątanie firm.