Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnik5 zalet korzystania z profesjonalnej firmy sprzątającej

Poradnik

5 zalet korzystania z profesjonalnej firmy sprzątającej

Spis treści:

Duża oszczędność i mało formalności
Troska o pracowników, kontrahentów i klientów
Niezawodność i grafik dostosowany do indywidualnych potrzeb
Duże doświadczenie na rynku
Profesjonalny sprzęt i środki czyszczące

Usługi sprzątania we Wrocławiu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Korzystają z nich nie tylko właściciele dużych i średnich przedsiębiorstw, ale również zarządcy wspólnot mieszkaniowych czy obiektów handlowych. Wartość rynkowa branży sprzątającej systematycznie wzrasta. W 2020 r. wyniosła ona 15 mld zł. Dane te świadczą o dużym zapotrzebowaniu na tego typu usługi. Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing, a także jakie zalety wynikają z zaangażowania firm zajmujących się porządkowaniem?

- Duża oszczędność i mało formalności

Wybór zewnętrznego usługodawcy ma o wiele więcej zalet niż zatrudnianie pracownika na etat. W pierwszym przypadku nie trzeba martwić się o zobowiązania wynikające z Kodeksu pracy. Przedsiębiorca nie płaci podatku do ZUS lub innych instytucji, nie musi wysyłać personelu na urlop, a w przypadku redukcji zatrudnienia - nie wypłaca odprawy. Na koniec okresu rozliczeniowego firma sprzątająca we Wrocławiu wystawia fakturę, którą można wliczyć w koszty prowadzonej działalności. Taka polityka pozwala na znaczne oszczędności w budżecie.

- Troska o pracowników, kontrahentów i klientów

Zadbane wnętrza bezpośrednio przekładają się na efektywność pracy. Ułatwiają skupienie się na obowiązkach. Dodatkowo należy pamiętać, że wygląd lokalu stanowi swego rodzaju wizytówkę i może wpłynąć na decyzje klientów bądź partnerów biznesowych. Czyste obiekty prezentują się profesjonalnie, dlatego regularne sprzątanie firm powinno stanowić nieodłączny element funkcjonowania każdej organizacji.

- Niezawodność i grafik dostosowany do indywidualnych potrzeb

Angażowanie zewnętrznych podmiotów wiąże się z ciągłością usług. Nie trzeba martwić się, że pracownik się rozchoruje i nie będzie w stanie wykonać swoich obowiązków. Firma sprzątająca musi wywiązać się z zadań uwzględnionych w umowie ramowej. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje pewność, że zajmowana przez niego siedziba będzie utrzymana w dobrym stanie. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się także możliwość ustalenia optymalnego czasu pracy, np. przed otwarciem placówki lub tuż po zamknięciu zakładu pracy.

- Duże doświadczenie na rynku

Organizacje działające w branży od wielu lat profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków. Sprzątanie biura, sklepu, magazynu lub hali produkcyjnej nie stanowi dla nich żadnych trudności. Personel zajmujący się wykonywaniem porządków wie, w jaki sposób pozbyć się ciężkich do usunięcia plam. Jest w stanie dokładnie określić zakres czynności niezbędnych do wykonania zlecenia, a także optymalnie zagospodarować czas. To sprawia, że obiekt zawsze wygląda schludnie.

- Profesjonalny sprzęt i środki czyszczące

Firmy sprzątające dysponują profesjonalnymi urządzeniami pozwalającymi na szybkie wyeliminowanie zabrudzeń. Posiadają także odpowiednie środki czyszczące, a ponadto znają proporcje, w jakich należy je zastosować, aby nie uszkodzić obrabianej powierzchni. Warto również podkreślić, że przedsiębiorstwa te mają dostęp do artykułów chemicznych, które są trudno dostępne w sprzedaży detalicznej.

Źródło:

1. https://pigc.org.pl/wp-content/uploads/2020/02/Sniadanie-prasowe-PIGC.pdf