Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikJak bezpiecznie stosować środki czystości w biurze i domu?

Poradnik

Jak bezpiecznie stosować środki czystości w biurze i domu?

Spis treści:

Korzystaj z wysokiej jakości preparatów
Stosuj środki ochronne
Zadbaj o wietrzenie
Sprzątanie firmy z profesjonalistami

Ludzie zazwyczaj bagatelizują zagrożenie, jakie niesie za sobą stosowanie środków chemicznych myjących różnego rodzaju powierzchnie. Tymczasem często znajdują się w nich substancje, które negatywnie oddziałują na organizm. Dlatego należy się z nimi odpowiednio obchodzić. W tym artykule prezentujemy kilka cennych wskazówek, jak bezpiecznie samemu przeprowadzać sprzątanie firm czy mieszkania.

Korzystaj z wysokiej jakości preparatów

Podstawową zasadą jest korzystanie z profesjonalnych środków czyszczących. Ich dobór musi być podyktowany bezpiecznym składem. Z tego powodu podczas zakupów nie powinno się kierować tylko kryterium niskiej ceny. Najtańsze wyroby dostępne na rynku są zazwyczaj bardzo szkodliwe, bo zawierają dużo składników, które nie powinny się tam znaleźć. Niemal w każdym detergencie znajdują się niezdrowe dodatki, ale chodzi o to, by selekcjonować produkty w taki sposób, aby wybierać tez o najlepszym składzie.

Należy unikać produktów zawierających silnie żrące oraz toksyczne substancje. Żeby móc ocenić, czy w danym artykule takie występują, trzeba dysponować wiedzą, umieć rozróżniać poszczególne związki chemiczne, znać ich działanie i zagrożenie, jakie stwarzają np. dla ludzkiej skóry czy dróg oddechowych. Nasza firma sprzątająca używa jedynie artykułów renomowanych marek, które posiadają polskie atesty. Zalecamy takie wybory również klientom.

Stosuj środki ochronne

Zawsze, podczas sprzątania firmy czy powierzchni biurowej, należy korzystać z profesjonalnych środków ochronnych. Najważniejsze jest zabezpieczenie dłoni, bo to one są najbardziej narażone na kontakt np. z chlorem, który ma działanie żrące dla skóry. Należy zatem zakładać rękawiczki nitrylowe lub lateksowe. Dobrze jest też stosować maski przeciwpyłowe. W przypadku braku profesjonalnego sprzętu należy założyć choćby zwykłe maseczki jednorazowe/chirurgiczne, które znacznie ograniczają ilość wdychanego kurzu, nieprzyjemnych zapachów czy oparów detergentów.

Jest to szczególnie ważne, kiedy przeprowadza się czyszczenie rur. W preparatach przeznaczonych do tego celu zazwyczaj znajduje się wodorotlenek sodu, który może wywołać poparzenia w układzie oddechowym.

Zadbaj o wietrzenie

Aby nie dopuścić do podrażnienia dróg oddechowych, należy wietrzyć pomieszczenie. Dopływające przez uchylone okno świeże powietrze zabija większość zarazków unoszących się w pokoju, a także redukuje uciążliwe zapachy oraz stężenie oparów chemicznych pochodzących z detergentów.

Sprzątanie firmy z profesjonalistami

Jeśli brakuje czasu na to, by starannie wybrać bezpieczne preparaty oraz zachować środki ostrożności podczas czyszczenia biura, warto wynająć specjalistów. Jako doświadczona firma sprzątająca we Wrocławiu nie tylko zapewniamy wysoką jakość usługi i przywracamy czystość oraz przyjemne warunki do przebywania w pomieszczeniach, ale także doskonale wiemy, jak przeprowadzać sprzątanie biura czy domu, by nie narażać zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach, a także swojego. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy dzień oraz godziny sprzątania do oczekiwań kontrahentów. Dzięki temu możemy sprzątać firmę pod nieobecność pracowników, by nie narażać ich na kontakt z chemikaliami. Jeśli nie ma takiej możliwości, dołożymy wszelkich starań, by bezpiecznie przechowywać detergenty i wietrzyć pomieszczenie w trakcie pracy. Jeśli potrzebne są profesjonalne usługi sprzątania we Wrocławiu, to zapraszamy do współpracy z naszą firmą.