Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikJak posprzątać i utrzymać w czystości kuchnię biurową?

Poradnik

Jak posprzątać i utrzymać w czystości kuchnię biurową?

Spis treści:

Usługi sprzątania we Wrocławiu - doradzamy, jak utrzymać kuchnię w czystości
Nieskazitelnie czysta kuchnia? Pomoże firma sprzątająca we Wrocławiu

Kuchnia biurowa to miejsce, w którym pracownicy każdego dnia spędzają swoje przerwy. Przygotowują posiłki, rozmawiają ze sobą i się relaksują. Istotne jest, aby mieli do tego komfortowe warunki. Czysta kuchnia biurowa jest nie tylko higieniczna, ale także pozytywnie wpływa na samopoczucie. Można śmiało stwierdzić, że stanowi wizytówkę firmy. Jeśli jest zaniedbana i brudna, po prostu odbiera apetyt, demotywuje pracowników, ale też zniechęca do korzystania z niej. Należy zatem dokładać wszelkich starań, aby na co dzień kuchnia biurowa lśniła, zachęcając do jej wykorzystywania.

Usługi sprzątania we Wrocławiu - doradzamy, jak utrzymać kuchnię w czystości

Zanim jako właściciel firmy zdecydujesz się na pomoc taką jak firma sprzątająca we Wrocławiu, zadbaj o właściwe zaopatrzenie kuchni biurowej w środki czystości. Niezbędne wyposażenie stanowią przede wszystkim:

Jeśli w kuchni biurowej nie ma miejsca na zmywarkę, koniecznie powinna znaleźć się w niej suszarka do naczyń dostosowana do liczby pracowników w biurze. Pod koniec dnia pracownicy będą mogli na nią odkładać umyte naczynia, aby wyschły, nie zajmując miejsca na blatach. W kuchni biurowej koniecznie powinny znaleźć się także kosze segregujące śmieci, osobne na odpady papierowe, z tworzyw sztucznych oraz na resztki jedzenia. Pojemność koszy na śmieci również powinna zostać dostosowana do liczby pracowników w biurze - najlepiej opróżniać je każdego dnia.

Kluczowym w codziennym dbaniu o czystość w kuchni biurowej jest sporządzenie czytelnej listy zasad dotyczących utrzymania czystości. Pracownicy powinni wiedzieć, jakie są ich obowiązki, na przykład zmywanie po sobie. Można rozplanować również harmonogram wynoszenia śmieci i regularne opróżnianie lodówki z przeterminowanych produktów. Oprócz tego warto wprowadzić jasne zasady na temat tego, czego nie można robić, na przykład nie zostawiać śmieci na blacie kuchennym lub nie spłukiwać w zlewie fusów po kawie i herbacie. Jeśli pracownicy nie stosują się do wytycznych, trzeba zwrócić im uwagę w kulturalny sposób. Być może zachowanie to wynika z niewłaściwej organizacji - wówczas można usprawnić zasady dotyczące czystości.

Nieskazitelnie czysta kuchnia? Pomoże firma sprzątająca we Wrocławiu

Każdy pracodawca powinien mieć świadomość tego, że nawet sumiennie stosujący się do zasad utrzymania czystości w kuchni pracownicy nie mają wpływu na to, że kuchnia biurowa z czasem wymaga gruntownego czyszczenia. Jednocześnie nie w obowiązku pracowników jest szorowanie zlewu, kafelków czy podłogi w kuchni. Do takich zadań należy zamawiać usługi sprzątania we Wrocławiu. Najlepiej postawić na kompleksowe sprzątanie biura, także pokojów, korytarzy oraz łazienki. Można ustalić regularne terminy, kiedy ma zjawiać się firma sprzątająca. Sprzątanie firm nie powinno zakłócać pracy w biurze, dlatego najlepiej, jeśli odbywa się na przykład wieczorami albo w weekendy. Do obowiązków firmy sprzątającej w kuchni należy m.in. umycie zlewozmywaka i baterii kuchennej, wyczyszczenie i dezynfekcja kuchenki mikrofalowej, umycie blatów, odkurzanie i mycie podłogi, czyszczenie lodówki, kafelków oraz fug.