Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikNa czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Poradnik

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Spis treści:

Czym jest dezynfekcja ozonem?
Zalety ozonowania
Jakie pomieszczenia można ozonować?
Przygotowanie wnętrz do dezynfekcji ozonem
Czy ozonowanie budynków jest bezpieczne?

Jedną z najskuteczniejszych i zarazem najbezpieczniejszych metod dezynfekcji jest ozonowanie wnętrz. Proces ten wraz z rozpowszechnieniem profesjonalnych urządzeń do wytwarzania ozonu stał się powszechnie dostępną metodą oczyszczania powietrza w obiektach mieszkalnych, biurowych oraz publicznych. Na czym polega ozonowanie pomieszczeń i dlaczego warto skorzystać z takiej usługi, chcąc cieszyć się czystym powietrzem?

Czym jest dezynfekcja ozonem?

Ozonowanie to specjalistyczna metoda dezynfekcji, polegająca na produkcji trójcząsteczkowej odmiany tlenu (O3), czyli ozonu w pomieszczeniach. Gaz ten, naturalnie wytwarzający się w przyrodzie po wyładowaniach atmosferycznych, jest 50 razy skuteczniejszym œrodkiem biobójczym niż chlor, co czyni go odpowiednim do dezynfekcji powietrza oraz wszelkich powierzchni. Ozonowanie jest procesem w pełni bezpiecznym pod warunkiem zastosowania odpowiedniego stężenia i wcześniejszego przygotowania lokalu. Najlepiej, by dezynfekcję przeprowadziła profesjonalna firma sprzątająca, posiadająca na wyposażeniu odpowiedni generator ozonu.

Zalety ozonowania

Podstawową korzyścią płynącą z ozonowania wnętrz mieszkalnych, usługowych i przemysłowych jest skuteczna likwidacja wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów oraz grzybów. Ozon zabija chorobotwórcze drobnoustroje znajdujące się w powietrzu oraz na różnych powierzchniach. Poza tym ozonowanie ma wiele innych, dodatkowych zalet, takich jak:

Jakie pomieszczenia można ozonować?

Niewątpliwą zaletą ozonowania jest również to, że za jego pomocą da się wykonać nie tylko dezynfekcję mieszkania czy domu, ale także sprzątanie biura, pokoi hotelowych, szkół, przedszkoli czy restauracji. Jednocześnie, ozon jest bezpiecznym środkiem czyszczącym, co wpływa na jego powszechne stosowanie m.in. na oddziałach szpitalnych, w laboratoriach medycznych czy gabinetach lekarskich. Bardzo często ozonowanie przeprowadza się również w obiektach po ich zalaniu lub pożarze.

Przygotowanie wnętrz do dezynfekcji ozonem

Aby sprzątanie firm, biurowców czy wnętrz mieszkalnych poprzez ozonowanie było w pełni bezpieczne i dało zamierzone efekty, należy odpowiednio przygotować pomieszczenia. Pierwszym krokiem jest wyniesienie z wnętrza wszystkich roślin oraz wyprowadzenie zwierząt. Następnie, należy odsunąć od ścian wszystkie meble oraz przedmioty, które mogą utrudniać skuteczną dezynfekcję trudno dostępnych miejsc. Meble, skrzynie oraz inne zamykane elementy wyposażenia trzeba otworzyć, by gaz dotarł w każde miejsce w pomieszczeniu.

Czy ozonowanie budynków jest bezpieczne?

Dezynfekcja ozonem jest w pełni bezpieczna pod warunkiem powierzenia jej specjalistom. Nasza firma sprzątająca we Wrocławiu ma wieloletnie doświadczenie w ozonowaniu biur, pomieszczeń użytkowych i publicznych oraz wnętrz mieszkalnych. Realizujemy usługi sprzątania we Wrocławiu na zlecenie klientów indywidualnych, deweloperów, wspólnot mieszkaniowych, a także zarządów poszczególnych obiektów użytkowych. Gwarantujemy indywidualne podejście oraz przystępne ceny. Zapraszamy do kontaktu!