Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikJak często sprzątać biuro?

Poradnik

Jak często sprzątać biuro?

Spis treści:

Usługi sprzątania we Wrocławiu - jak dopasować optymalną częstotliwość?
Profesjonalna firma sprzątająca we Wrocławiu dopasuje częstotliwość sprzątania

Firma sprzątająca we Wrocławiu to duże udogodnienie dla właścicieli firm, którzy chcą utrzymać swoje biura w jak najlepszej czystości i nie poświęcać cennego czasu na samodzielne sprzątanie. Pomieszczenia biurowe powinny być stale czyste. Stanowią one gwarancję nie tylko profesjonalnego wizerunku firmy, ale także bezpieczeństwa oraz komfortu pracowników. W biurze spędzamy średnio 40 godzin tygodniowo - spożywamy w nim posiłki i korzystamy z toalety. Ważne, aby przez ten czas móc nie obawiać się o swoje zdrowie. Ład wpływa także na wydajność pracy - zamiast porządkowaniem otaczającej przestrzeni można zająć się właściwymi obowiązkami. Jak zatem dopasować optymalną częstotliwość sprzątania biura, aby móc stale cieszyć się porządkiem?

Usługi sprzątania we Wrocławiu - jak dopasować optymalną częstotliwość?

Częstotliwość, z jaką powinno odbywać się sprzątanie biura, jest zależna od wielu różnych czynników, przede wszystkim powierzchni nieruchomości, ale również liczby pomieszczeń i pracowników oraz charakteru działalności. Nie bez znaczenia pozostają także szczegóły takie, jak liczba okien w pokojach biurowych, stan techniczny pomieszczeń i rodzaj materiałów wykończeniowych. Przykładowo niektóre posadzki wymagają częstszego sprzątania.

Minimalna częstotliwość sprzątania małego biura to raz w tygodniu. Wówczas powinno być przeprowadzane gruntowne sprzątanie firm: łazienek oraz kuchni, a także odkurzanie i mycie podłóg we wszystkim pomieszczeniach. W dużych biurach, w których pracuje wielu pracowników, toalety oraz kuchnie powinny być sprzątane codziennie. To właśnie te pomieszczenia są największym siedliskiem bakterii i należy starannie dbać o ich sterylność. Nieco rzadziej powinno odbywać się pranie tapicerki meblowej, mycie okien i parapetów lub też czyszczenie lodówek.

Na częstotliwość sprzątania biura mają wpływ również nawyki pracowników. Warto wspólnie wypracować rutynę uprzątania rzeczy osobistych, porządkowania blatów kuchennych czy segregowania śmieci. Jeśli w budynku są duże przeszklenia, konieczne może być częstsze mycie okien. Dwa razy do roku warto zlecać generalne, weekendowe sprzątanie firm. Wówczas firma sprzątająca może przeprowadzić czyszczenie trudniej dostępnych miejsc, takich jak okna dachowe lub kratki wentylacyjne. Czas ten można wykorzystać także na dokładne szorowanie podłóg, pranie dywanów oraz wykładzin.

Profesjonalna firma sprzątająca we Wrocławiu dopasuje częstotliwość sprzątania

Już na etapie zamawiania usługi sprzątania we Wrocławiu można uzgodnić nie tylko zakres, ale również częstotliwość konserwacji pomieszczeń. Profesjonalna firma sprzątająca jest w stanie ocenić optymalną częstotliwość sprzątania biura. Co ważne, decydując się na współpracę z firmą, która oferuje sprzątanie, w efekcie rzadziej musisz sprzątać biuro. Fachowcy korzystają ze specjalnych środków konserwujących, które pozwalają na zachowanie czystości w biurze przez dłuższy czasu. Najlepiej przeprowadzać gruntowne sprzątanie biura w dni wolne od pracy pracowników biurowych, na przykład w weekendy. Z kolei codzienne sprzątanie biura powinno być wykonywane wieczorami. Dzięki temu firma sprzątająca nie będzie przeszkadzać pracownikom w normalnym wykonywaniu obowiązków.

Źródło:

1. https://pigc.org.pl/wp-content/uploads/2020/02/Sniadanie-prasowe-PIGC.pdf