Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikJak sprawdzić, czy biuro zostało dobrze posprzątane?

Poradnik

Jak sprawdzić, czy biuro zostało dobrze posprzątane?

Każde pomieszczenie biurowe powinno być zawsze utrzymane w czystości i porządku, dlatego najlepiej powierzyć sprzątanie biura sprawdzonej firmie sprzątającej, która posiada odpowiedni sprzęt, doświadczenie i profesjonalne środki czystości. Niezależnie jednak od tego, jak skuteczny wydaje się być dany zespół, warto przekonać się o jakości jego usług, sprawdzając, czy biuro zostało dokładnie posprzątane. Jakie elementy składają się na pracę firmy sprzątającej i w jaki sposób ustalić, czy przynosi ona satysfakcjonujące rezultaty?

Ocena efektów pracy firmy sprzątającej

Podsumowanie usługi firmy sprzątającej powinno mieć miejsce po ustaleniu, czy pracownicy wywiązują się ze wszystkich obowiązków, które zostały zawarte w ofercie. Później trzeba natomiast sprawdzić, czy praca została wykonana z należytą dokładnością i czy biuro faktycznie jest dobrze posprzątane.

Warto zacząć od sprawdzenia czystości wykładzin znajdujących się na terenie biura. Odpowiednio wyczyszczona wykładzina powinna być poddana uprzednio czyszczeniu chemicznemu z użyciem specjalnie przeznaczonych do tego celu środków.

Następnie można przyjrzeć się blatom, szafkom, półkom i parapetom. Wytarte kurze mogą bardzo wiele powiedzieć o realizacji zadania, ponieważ by uzyskać sterylną czystość powierzchni mebli, należy usuwać je bardzo regularnie i dokładnie. O systematyczności pracowników firmy sprzątającej świadczą także wyniesione śmieci oraz drobiazgowo pozamiatana podłoga.

Na koniec należy sprawdzić łazienkę i skontrolować czystość toalet, umywalek, luster i podłóg. Warto spojrzeć także na mniejsze elementy znajdujące się w łazience i toalecie, takie jak dozowniki na mydło, spłuczkę czy uchwyt na papier toaletowy. Wszystkie te części powinny być umyte i zdezynfekowane dla zapewnienia pracownikom odpowiedniej higieny i sterylności. Jeżeli firma sprzątająca zobowiązała się do zaopatrywania biura w artykuły higieniczne (ręczniki, papier toaletowy, mydło) ? należy też regularnie sprawdzać dostępność potrzebnych produktów.