Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Czystal Wrocław | telefon: (71) 346 09 92 / (71) 723 42 74 | fax: 71 711 22 50

Jesteś tutaj: Czystal WrocławPoradnikWszystko co musisz wiedzieć o czyszczeniu wykładzin

Poradnik

Wszystko co musisz wiedzieć o czyszczeniu wykładzin

Regularne i dokładne czyszczenie wykładzin to czynność niezbędna do utrzymania ich w porządku i dobrej kondycji. Jakich środków należy użyć do prawidłowego wyczyszczenia wykładziny i jakie metody stosować, by praca przyniosła pożądane efekty?

 

Proces czyszczenia wykładzin w praktyce 

Przed przystąpieniem do pracy należy określić rodzaj powierzchni wykładziny, które dzielą się na dwie podstawowe kategorie: wykładziny dywanowe oraz wykładziny PCV. Aby czyszczenie zostało przeprowadzone w prawidłowy sposób, a efekty były zadowalające, należy dobrać odpowiednie środki czystości do konkretnej nawierzchni. 

Pracę związaną ze sprzątaniem wykładziny z PCV, czyli polichlorku winylu, można podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest dokładne czyszczenie polimerów poprzez odtłuszczanie i pozbycie się zabrudzeń przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Kolejny etap to zabezpieczenie powierzchni przy użyciu lakierów lub polimerów, które fantastycznie chronią wykładzinę przed ewentualnym zniszczeniem. Następnie należy oczyścić posadzkę "na sucho", używając do tego celu mopa akrylowego lub odkurzacza, a na koniec ? "na mokro", przy pomocy odpowiedniego detergentu rozprowadzonego równomiernie po całej powierzchni wykładziny. 

Na czyszczenie wykładzin dywanowych składają się trzy części: odkurzanie, usuwanie trudnych plam oraz doczyszczanie. Aby uzyskać zadowalający efekt, który będzie się utrzymywał przez długi czas, każdy z tych etapów powinien być przeprowadzony z użyciem odpowiednich środków czystości oraz profesjonalnych urządzeń służących do tego celu. 

Warto pamiętać 

Czyszczenie wykładzin stanowi wieloetapowy proces, którym - bez względu na rodzaj nawierzchni - powinna zająć się profesjonalna firma sprzątająca, posiadająca specjalistyczny sprzęt, wiedzę oraz doświadczenie. Powierzenie zlecenia fachowcom z pewnością sprawi, że zostanie ono wykonane fachowo i sumiennie, a to z kolei przełoży się na trwałe i satysfakcjonujące efekty pracy w postaci doskonale wyczyszczonej wykładziny.